Європа стала безпомічною у контексті війни на Донбасі – Северінсен


“Політика має стати платформою боротьби за Україну, а не за владу. Правда полягає у тому, що у війні на Донбасі Європа не може зробити багато, вона стала безпомічною”.

Про це заявила екс-голова моніторингово комітету ПАРЄ Ханне Северінсен під час конференції у Києві “Демократія на роздоріжжі: нова політика та розвиток громадянського суспільства в Україні”, інформує кореспондент iPress.ua.

Вона розповіла, що на всіх виборах, починаючи із 1998 року була спостерігачем “і завжди були проблеми у день виборів з формуванням комісій.

“Але найважливіше є те, що відбувається після виборів. Як казав Сталін: “не важливо як люди голосують, важливо як рахують голоси”. У моїй країні, якщо хочете стати членом парламенту – вам треба мати програму, ідеї, цінності.  Але тут все зводилося до того, щоб були люди які були популярними і багатими і можна було створити компанію – на сході перемагала одна партія, на заході інша”, – заявила екс-голова моніторингового комітету ПАРЄ.

Ханне Северінсен

Вона також зазначила, що останні вибори в Україні були найкращими з-поміж усіх, які відбувалися, хоча, все-одно ті, хто мав владу на місцях могли купити багато голосів.

“За всі ці роки я побачила, що перша революція (Помаранчева) мала лідерів, там була надія, що тепер все зміниться, бо все ж є нові лідери, але я помітила на Майдані минулого року, що там були люди, які довгий час жили у фрустрації, бо не було змін яких вони очікували і ці люди були цілеспрямовані. І тепер має відбутися докорінна зміна. Я бачила людей які розуміли на що вони йшли і ці люди заслуговують щоб побачити ці зміни”, – заявила Северінсен.

Та зауважила, що зараз є важливим те, що громадянське суспільство все ще матиме засоби впливу на ситуацію.

“ЄС каже, що передумовою реформ є допомога міжнародної спільноти. На Майдані я побачила, що люди сприймають ЄС, як інструмент для проведення змін. Але правда у тому що Європа не може зробити багато. І Європа стала безпомічною, коли йдеться про війну на сході України”, – заявила вона.

“В кінцевому рахунку Путін не буде жити вічно і я переконана що Путін програє, тому що ми живемо в імперіалістичну еру, яка рано чи пізно закінчиться і в такий спосіб Україна може вижити і перемогти у цій війні”, – наголосила Северінсен.

“Україна показує, що це є шлях до демократії і усвідомлюючи що нелегко творити демократію і, що ще багато реформ треба зробити і є гостра проблема у політиках, які йдуть у політику не заради влади а для того, щоб робити те що потрібно, вирішувати насущні проблеми. Політика має стати платформою боротьби за кращу Україну, а не платформою боротьби за владу”, – резюмувала політолог.

iPress