Україна не здалась, хоча Захід її покинув, – президент Національного фонду демократії Гершман


“Захід великою мірою покинув Україну напризволяще, адже не зрозуміло як можна вирішити проблему Донбасу без військового балансу. У Вас немає іншого шляху, окрім як воювати”

Про це заявив президент Національного фонду демократії Карл Гершман під час конференції у Києві “Демократія на роздоріжжі: нова політика та розвиток громадянського суспільства в Україні”, інформує кореспондент iPress.ua.

“Я не розумію, як можна вирішити цю проблему політичним шляхом без військового балансу. Я думаю, що Захід великою мірою покинув Україну! Українці помирали за європейські цінності, а Україну просто проігнорували”, – заявив він.

Карл Гершман

Гершман наголосив, що навіть попри це Україна не здалася і зберегла бадьорість духу в цій ситуації.

“І, хоч ви розумієте що Захід вас покинув, але ви не скаржитесь. В 70-х роках ізраїльський міністр говорив про те, що Ізраїль бере участь у війні, адже в нього немає іншого виходу. У вас теж немає іншого шляху”, – додав президент Національного фонду демократії.

Гершман висловив переконання, що з часом незалежність від Росії посилюватиметься і Україні далі виконуватиме заповіді Майдану.

“Успішна Україна буде представляти модель демократичної країни поряд з Росією, де десятки тисяч людей розмовляють російською мовою і не бояться цього”, – заявив він.

Та резюмував, що Путін, як би не хотів, але все ж не зможе переписати історію України.

Напередодні президент Європейської ради Дональд Туск виключив можливість військового втручання ЄС у конфлікт на сході України.

Довідка:

Національний фонд демократії  американська організація, заснована в 1983 році Конгресом США для просування демократії. Своєю місією фонд називає “сприяння становленню та розвитку демократії і свободи в усьому світі”. Фінансується Конгресом США в рамках бюджету агентства США з міжнародного розвитку.

iPress