Торік щоденні видатки уряду на субсидії в енергетиці були вчетверо більші, ніж на війну – Святослав Павлюк


Реальний потенціал скорочення енергоспоживання у наших містах — 60%

Від популістичних дискусій про завищені тарифи Україні нарешті треба перейти до розмови, як економити. У цьому переконаний експерт з питань енергоефективності, керівник проекту «Угода мерів — Схід» Святослав Павлюк. За словами експерта, реально зменшити свої рахунки можна лише навчившись розумно споживати енергію.

svjatoslav_pavlyk

Святослав Павлюк

 

«Нині в Україні є близько 110 тисяч будинків, які приєднано до центральної системи опалення. Більшість з них споживає енергії близько 260 КВт на кв. м на рік або й більше. Ця цифра описує кількість енергії, яку потрібно для будинку на рік, щоб людям всередині було комфортно. У Європейському Союзі ця цифра становить 90-120  КВт на м. кв. До 2030 року ЄС планує зупинитися на показнику 40 КВт на кв. м.  Реальний потенціал скорочення енергоспоживання у наших містах — 60%. Громадські об’єкти, дитячі садочки, лікарні, школи — це, як правило, перегріті об’єкти й там отримати економію 70-80% нескладно», – переконаний експерт.

За його словами, на енергозбереження цього року з бюджету виділяють трохи більше як 300 млн. грн., а на субсидії — 25,5 млрд. грн. Це понад у 70 разів більше.

«Якби ці гроші вклали в енергозбереження, ефект був би значно кращим. Торік щоденні видатки уряду на субсидії в енергетиці були вчетверо більші, ніж на війну. Зрозуміло, що так не може бути безкінечно», – говорить Святослав Павлюк.
Повну розмову з еспертом читаєте у четверговому номері “Газети”.

Мирослава Іваник, Львівська Газета