Концепція конференції

Тло: Після 23 років імітації демократичних перетворень, упродовж десяти місяців українське суспільство здійснило гігантський якісний стрибок. Повалення злочинного режиму Януковича, підписання Угоди про Асоціацію з ЄС, демократичні вибори нового Президента, прийняття ряду реформістських законів та дієвий уряд, здатний працювати в умовах найглибшої в історії суспільно-політичної кризи. Всі ці події – на фоні неприхованої агресії Росії, анексії Криму, відвертого терору самопроголошених промосковських псевдо-республік, що сягнув міжнародних масштабів, проблем біженців, припинення енергопостачання та навмисного руйнування інфраструктури. Жодна нація сучасної Європи не пережила стільки драматичних і трагічних, а водночас – доленосних подій за такий неймовірно короткий час. Проте найважливіше сконцентроване у потенціалі громадянського суспільства, самих українців. Вони (цілком справедливо!) вважають, що зміни не встигають за їхніми прагненнями. Вони вірять, що демократичний світ солідарний з Україною, що він допоможе відстояти ідеали Гідності, Людяності, Безпеки, Демократії та Поступу. І вони знають: боротьба, що точиться у самому серці Старого континенту – не лише за Україну, вона – за єдину і вільну Європу, за впевнену перспективу розвитку Світу в цілому.

Метою конференції є як осмислення грандіозних змін та подій що відбуваються в Україні, так і прогнозування і закладання підвалини стабільного і прогнозованого розвитку України та регіону ЦСЄ в майбутньому. Метою є не тільки проаналізувати досягнення котрі є на цей час, але й заохочувати і надихати молоде покоління лідерів до впевненої ходи шляхом демократії. В ході заходу буде обговорено значення демократизації України для майбутнього Європи та світу, у тому числі для Росії та країн бувшого радянського табору.

Завдання: Дана конференція має стати платформою для обговорення шляхів підтримки українського суспільства. Вона має об’єднати громадські організації, урядові інституції та структури, аналітичні центри, центри та асоціації з розвитку та підтримки бізнесу, центри та асоціації котрі працюють над впровадженням реформ, представників ЗМІ. Територіально це будуть представники як України, так і країн Центральної та Східної Європи, країн Східного Партнерства, країн Балтії та Балканського регіону, представники з цікавим та практичним досвідом з Західної та Південної Європи (Іспанія, Португалія, Греція та ін.).

На конференції буде обговорено конкретні питання, котрі дозволять визначити ініціативи та напрямки, які мають і можуть бути реалізовані в коротко- та довготерміновому вимірі для того аби:
– допомагати відновленню та розвитку України, допомагати її подальшій демократизації та глибшій інтеграції з ЄС
– ефективніше впливати на зміни в геополітичному регіоні Центральної та Східної Європи та збільшувати роль країн Східного Партнерства у цьому процесі.

Важливо, що конференція проводитиметься саме у Києві. Київ, будучи центром демократичних змін в Україні в останній період часу, та й Україна в цілому, при традиційно міцних зв’язках з основними центрами демократії країн Центральної Європи, стає прикладом та ідейним центром для демократичних сил країн Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії.

Запрошені учасники – переважно громадські діячі та представники аналітичних центрів і неурядових організацій, а також парламентарі та урядові посадові особи, зацікавлені в поширенні свого досвіду в становленні демократії, обміні інформацією та розробці стратегій подальшої робот в цьому напрямку.

Більшість дискусій під час конференції будуть побудовані навколо й задля підтримки, яка надається і яку слід було б надати Україні та її уряду, країнам Східного Партнерства, а також про-демократичним силам країн Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії.

Орієнтовна кількість учасників – 200 осіб.

Робочі мови конференції:
Англійська, українська.